Чи потрібно прогрівати двигун

Нужно ли прогревать двигатель
Як тільки настають холоди, багато автолюбителів задаються питанням: чи потрібно прогрівати двигун машини чи ні. Якщо потрібно, то скільки часу на це потрібно, і як правильно це робити. Всі ці питання ми обговорили з інструкторами з водіння.
Також хочемо порекомендувати почитати – Чи потрібно прогрівати двигун, перед рухом? http://1ca.com.ua/chi-potribno-progrivati-dvigun-pered-ruhom/
Автоінструктор кажуть, що сучасні машини довго прогрівати не потрібно. Чому ж раніше без прогріву мотора ніхто не їздив.
У карбюраторного двигуна немає електронних регулювань. Приміром, він не може сам змінювати обороти холостого ходу, регулювати подачу палива. Тому ці маніпуляції доводилося робити самому водієві. Тому кожен холодний запуск був самим справжнім стресом для автомобіля.
На непрогрітій машині їхати було вкрай важко. Не було електричних обігрівів, кондиціонерів, обдувов скла і т. Тому для початку доводилося очищати скла від льоду і чекати, коли з них піде конденсат.
Зараз багато що змінилося, і автомобілістам уже не потрібно витрачати час і зусилля на підготовку машини до їзди.
У сучасних двигунів є системи вприскування палива, керовані електронікою, регулятори подачі палива. Тобто на холостому ходу двигун не прогрівається, а ось при русі він швидко набере необхідну температуру.
Масла та інші технічні рідини стали краще, у них додаються спеціальні присадки, що забезпечують ефективну роботу при досить широкому температурному діапазоні.
З кондиціонером і всілякими обогревами водія в салоні буде комфортно з перших хвилин роботи двигуна.
Так що сучасному автомобілю потрібно всього півхвилини, щоб бути готовим їхати. До того ж при роботі машини на холостому ходу ви даремно витрачаєте паливо, так і екологічна обстановка від цього аж ніяк не покращується. До речі, кожен раз прогріваючи свій автомобіль, ви збільшуєте витрата бензину на 12%.
Не важливо, наскільки новий у вас автомобіль, багато що залежить від температури. Якщо на вулиці мінус три, то й турбуватися не про що. А от мінус тридцять — це привід прогріти машину хоча б кілька хвилин.
При цьому можна поперемикати коробку передач.
Фахівці рекомендують не кидатися в крайнощі, а дотримуватися всім відоме правило — золота середина. При зимової експлуатації не потрібно відразу ж рушати з місця, як тільки завівся двигун, але і прогрівати його до 90 градусів на холостому ходу не варто.
Такими діями ви отримаєте певний баланс між трансмісією і навантаженням на двигун. До того ж заощадите час, паливо і не нашкодите екології. Нагадуємо, що стоянкою вважається припинення руху на п’ять хвилин і більше. Навряд чи коли – то за це порушення когось штрафували, однак закон краще дотримуватися.
Щасливого шляху і не потрапляйте в аварії.