Корисне

У нашому житті немає нічого вічного, в першу чергу це стосується автомобільних запчастин та деталей. Рано чи пізно приходить в непридатність і акумуляторна батарея. Чому це відбувається? У всьому винні фізичні і хімічні процеси, які відбуваються під час розряду і заряду АКБ.

Як вирішили проблему приходу АКБ у непридатність

Що це за процеси? При зарядки або розрядки акумулятора його пластини, що знаходяться всередині, збільшуються або зменшуються в розмірі. Це призводить до того, що з них обсипається паста, яка нанесена на їх поверхню.

Механічні процеси зміни розмірів постійно проходять сотні й тисячі разів. В результаті отримуємо осад з пасти на дні акумуляторної батареї. Чим шкідливий цей осад? В першу чергу руйнуються самі пластини і в підсумку вони не зможуть утримувати заряд. У другу – осад, що накопичився у великій кількості, може замкнути плюсову і мінусову клеми, що також призведе акумулятор в непридатність.

Щоб відтягнути цей момент якомога далі купуйте якісні, перевірені АКБ у перевірених продавців. Можу порадити найкращі акумулятори від Акум Бази. Хлопці займаються цим не перший рік і знають толк у своїй справі.

Що роблять виробники, що б зменшити негативні наслідки випав осаду? Спочатку на дні акумуляторів робили спеціальні відстійники з перегородками в яких накопичувався весь осад.

Наступна щабель дозволила не тільки вирішити проблему з осадом, але й зменшила габарити самої АКБ. Це стало можливим завдяки застосуванню сепараторів, які поділяють позитивні і негативні пластини. Сепаратори виготовлені з пористого, губчатого матеріалу, просоченого електролітом. Таким чином пластини можна розміщувати дуже близько один до одного.

Якщо на дані сепаратори встановити перегородки з 3-х сторін то ми отримаємо щось типу конверта. Тепер паста, яка опадає з пластин буде падати не на дно, а в такий конвертик. Пропала потреба в установці відстійників на дні АКБ. Замість них прямо дні можна розміщувати самі конвертики (пакети). Таке рішення вивільнилося цілу купу вільного місця зверху.

Дане технологічне рішення дозволило повністю усунути негативний вплив осаду, зменшити габарити акумуляторних батарей і, так само, збільшити стійкість до коливань та вібрацій, що в свою чергу продовжує життя самих пластин.